?

Log in

No account? Create an account
 
 
27 November 2009 @ 04:01 am
Увага! Це ЗМОВА МОВЧАННЯ!  

У понеділок, 30 листопада,

о 13:00 за Київським часом,

пройде міжнародна акція протесту на захист політв'язня Олександра Володарського!

Будьте дуже обережні, очікуються радикальні перформанси від обурених учасників!

Акції пройдуть біля посольств України в Москві, Мінську, Берліні.

Одночасно з цим буде пікетуватися Секретаріат Президента в Києві і Обласні держ. адміністрації в Харкові, Луганську, Донецьку, Черкасах, Хмельницькому та інших містах.

Під стіни держ. установ вийдуть правозахисники і письменники, юристи і художники, музиканти та соціальні діячі, щоб заявити про антиконституційні дії Національної комісії з питань суспільної моралі і міліцейське свавілля по відношенню до художника А. Володарського.

Мета акції - передача петиції на підтримку Володарського Віктору Ющенку.

Президент України, Прем'єр-міністр і лідер опозиції повинні чітко пояснити суспільству

ЧОМУ ХУДОЖНИК ОЛЕКСАНДР ВОЛОДАРСЬКИЙ СИДИТЬ ЗА ГРАТАМИ???

Символіка акції - рушник із хлібом, в середину якого "захований" напилок. Дана інсталяція символізує внутрішню боротьбу за свободу в Житниці Європи.

Справа Володарського знаходиться під прицілом суспільної уваги. Сотні людей виявили зацікавленість до долі Олександра і надали йому підтримку. Нагадуємо, що 2 листопада, під стінами Верховної Ради України художник-акціоніст Олександр Володарський і його напарниця, що побажала залишитися невідомою, провели акцію протесту. Перформанс був спрямований проти "Закону про захист суспільної моралі". Художники роздяглися і імітували статевий акт. Після акції Олександра Володарського заарештували. Дівчині вдалося втекти. Зараз її розшукує міліція. Відносно учасників порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 296 КК "хуліганські дії, вчинені групою осіб з особливим цинізмом" - покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років або обмеження волі на строк до п'яти років.

Сергій Жадан, письменник:

"В Україні непомітно, проте послідовно починає вводитись цензура. Найгірше те, що за винятком купки інтелектуалів, це всіх влаштовує. І видається, що діяльність національної експертної комісії та інших «псів українського консерватизму» буде лише активізуватись. Що, загалом, дуже симптоматично. Оскільки всі ці паразити на ставках, всі ці нахлібники, утримувані з бюджету, уся ця бюрократична шушера з її поняттями про мораль та духовність лише підкреслюють той маразм, в якому знаходиться влада. Сьогодні вони вишукують порнографію в мультфільмах та художніх романах, а завтра почнуть вішати на ліхтарях африканців та лесбіянок, борячись за «утвердження здорового способу життя та належного стану моральності в суспільстві, виховання майбутніх поколінь українців на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов’язок, совість, справедливість, на засадах народних традицій, українських звичаїв, етичних норм і правил поведінки, що склалася у суспільстві» (кінець цитати).

Тому честь і слава піонерам культурного фронту, які показали комісії частину тіла, котрої вона так боїться. Хочеться вірити, що рано чи пізно на місці затримання художників-активістів під стінами ВРУ буде встановлено монумент борцям із цензурою та маразмом, де алегорична постать українського трударя буде класти болт на не менш алегоричну постать експерта з питань захисту суспільної моралі. Тож, як говорив класик, нам своє робить!

Тримайтеся, друзі."

Контакти організаторів:

Київ: Михайло 0674042646

Харків: Ярослав 0953495325

Луганськ: Олексій 0508886979

Донецьк: Олександр 0501023452

Черкаси: Анна 0978884020

Петиция «Припиніть переслідування Олександра Володарського»

Припиніть переслідування Олександра Володарського

Президенту України Віктору Ющенко,
Начальнику Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС Олегу Мартиненко,
Міжнародній організації Amnesty International

Кримінальне переслідування Олександра Володарського – за участь в перформенсі біля Верховної Ради України грубо порушує право людини на мирне вираження поглядів.

Конституцією України та Європейською конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод гарантується вільне вираження поглядів. Ця свобода охоплює насамперед ті погляди та форми їхнього вираження, які схвильовують, турбують, зачіпають за живе, бентежать, ображають чи навіть шокують державу, чи певну частину її населення (див. зокрема, справу Хендісайд проти Великобританії, 1976). Особливо широкими є межі дозволеного для критики держави, що багаторазово підкреслено юриспруденцією Європейського суду з прав людини.

Перформенс відомого блогера Олександра Володарського та його анонімної партнерші під назвою «Єбіться за Національну експертну комісію з питань суспільної моралі!», під час якого оголені учасники імітували статевий акт біля будинку Верховної Ради України, мав на меті привернути увагу суспільства до нетерпимого стану масових порушень прав людини в Україні, що мають місце як внаслідок ганебного законодавства, так і завдяки бездарній та непрофесійній роботі Національної експертної комісії з питань суспільної моралі. Обрані активістами форма і назва акції повністю відповідають загрозам українському суспільству та загальноєвропейському культурному простору внаслідок системних прогалин та недоліків українського законодавства, насамперед Закону «Про захист суспільної моралі». Тому критика влади і критика закону в даній ситуації є максимально захищеними Конституцією України та міжнародними договорами нашої держави.

Все це, безперечно, мали знати та усвідомлювати співробітники МВС України, які, тим не менше, порушили відносно Олександра Володарського кримінальну справу за Ст.296-2 КК України «Хуліганство, вчинене групою осіб», і затримали громадського активіста. 04 листопада в Печерському районному суді відбулося засідання з приводу обрання відносно затриманого міри запобіжного заходу. Було вирішено тримати Олександра Володарського під вартою протягом двох місяців під час слідства.

Початок кримінального переслідування громадського активіста з боку МВС сам по собі свідчить про порушення міліцією засадничих принципів прав людини, є непропорційним обмеженням свободи вираження поглядів. Дивними є також і обставини затримання О.Володарського, викликає сумніви добровільність написання ним відмови від надання правової допомоги.

Ми, ті, що підписалися нижче, закликаємо негайно припинити кримінальне переслідування Олександра Володарського за мирну акцію протесту, пропорційну суспільним викликам, які пов‘язані із системними порушеннями прав людини на свободу вираження поглядів в Україні. Ми вимагаємо невідкладного звільнення Олександра Володарського. Просимо допомогти громадському активісту та вимагаємо покарання посадових осіб МВС України, причетних до безпідставного порушення кримінальної справи відносно Олександра Володарського.

 
 
 
mayacp on October 19th, 2010 11:58 pm (UTC)
Если ты не увидел улыбку на моем лице-это не значить что я злая мымра и не умею любить.это значить что ты должен взять самый яркий карандаш и нарисовать ее мне